Kváskový chléb poctivě a s láskou

Lubomir Kobeda
Na Naučmese.cz jsem prišel, abych se něco nového naučil. To trvalo jenom chvilku, protože jsem zjistil, že i já můžu něco naučit ostatní. Jsem ITák a Více o lektorovi »

Kurz již navštívilo 702 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣
Tento kurz Vás naučí skoro zapomenutou dovednost pečení chleba. Jednu z nejkrásnějších dovedností, dávný slovanský obyčej uctívání hostů chlebem a solí, chléb jako symbol pohostinosti a úcty k přírodě a lidské práci. Vrátíme čas zpět a upečeme si poctivý bochník chleba vlastníma rukama.
Někdo by mohl říct chleba jako chleba, ale jenom ten co si ho upeče doma si dokáže vážit tohoto daru, hlavně pokud ho upeče poctivě a s láskou a není potřeba dalších slov. Stačí ukrojit další krajíc a ochutnat.
Na kurzu si připravíte a upečete CELÝ bochník chleba, Součástí kurzu je opravdu kompletní postup, od založení mateřského kvasu, přípravy těsta až po upečení bochníku.
Co Vám z kurzu nabalím domů:
- Vlastnoručně vyrobený bochník kváskového chleba
- Mateřský kvásek
- Příjemný zážitek
- Vědomosti ke správné výrobě domácího chleba
- NOVINKA: startovací balíček - všechny suroviny pro první samostatné pečení chleba po kurzu.
Součástí kurzu je jak praktická tak teoretická část a aby jsme neumřeli hladem, tak si uvaříme krkonošské kyselo.
Co si vzít s sebou?
Určitě vemte dobrou náladu, tužku a sešit na poznámky, zástěru (pokud uznáte za vhodné).
Už se na Vás moc těším a věřte, že budete mít obrovskou radost až půjdete domů s voňavým bochníkem chleba v náručí.
Další zajímavé kurzy

Jak připravit kurz na Naučmese.cz

Jak na sociální sítě? Přednášky TOP lektorů z MiniFestu

Jak na osobní finance

Jak vzdělávat děti

Co je Low Carb / nízkosacharidové stravování a jak na něj
Nejoblíbenější kurzy tohoto týdne

Osobní produktivita
Praha ,

Módní workshop; Sama sobě stylistkou
Praha ,

Objevte Bitcoin (pro úplné začátečníky)
Brno ,

BRAND JE MRKEV: budování značek prakticky & účelně
Brno ,

Štípaná mozaika
Praha ,
Kurz splnil všechna má očekávání
Skvěle zorganizováno! super bylo že jsme si všichni upekli už na kurzu vlastní chleba a hned dostali suroviny a kvasek na vyrobu dalšího. Udělali jsme společne i oběd, který byl teda výborný a k němu i chleba. No prostě paráda.
Kurz je nejen pro ty, kteří se chtějí věnovat pečení chleba, ale mohou ho absolvovat i ti, kteří chtějí rozšířit své teoretické znalosti o chlebu. Návštěva kurzu opravdu stojí za to.
Určitě zajímavý, jen zatím nejsem přesvědčená, že bez vedení lektora jsem schopná upéci chléb. Super nápadem je, že nás lektor vybavil potřebnými ingrediencemi, takže nelze samostatné pečení chleba odkládat z důvodu, že nemám vše potřebné.
Reakce lektora: Je úplně v pořádku, že nastanou obavy z prvního samostatního pečení po kurzu, někdo má obavy větší, někdo menší. Bez ohledu na obavy, je potřeba se vrhnout na pečení a věřím, že vyjde voňavý bochník. Po kurzu velmi rád odpovím na prípadně dotazy, které můžou vyplout napovrch právě při prvním pečení. Důležité je to nevzdat, pečení chleba je nádherná dovednost.
Celý kurz je dle mého názoru hodně dobře vymakaný, hrozně jsem si to užila :) bylo mi vše perfektně vysvětleno a zodpovězeno na všechny otázky.
Moc se mi líbil. Vše o základu kvaskovani bylo řečeno. Vše krásně nachystáno. Byla zde pohodová atmosfera. Já již mám zkušenosti s pečením, ale pro ty, kteří ještě nic nepekli, opravdu jim byl dán základ jak na to.
Moc pěkný praktický kurz a zážitek v jednom. Luboš nám i uvařil luxusní Kyselo, po kterém se jen zaprášilo, takže už umíme uvařit další jídlo a hlady neumřeme :-) Také jsem si vychytala spoustu nedostatků, které dělám při mém pečení, tak věřím, že od teď budou chleby jedna báseň :-) Díky za kurz.
Přínosný, ale měl by být realizován v jiném prostředí (čistším a prostornějším - odpovídající práci s potravinami)
Reakce lektora: Další kurzy už budou probíhat na naší provozovně, která je vybavena dle předpisů na práci s potravinami.
Skvělý kurz, skvělý p.Luboš - velice ráda všem doporučuji!
kurz se mi líbil, velka spokojenost s kurzem a našimi výtvory
Nic bych neměnila, super akce! Už se těším na svůj první upečený chleba vlastnoručně sama doma 😉
Kurz je plný znalostí, dovedností a dobrých tipů, zároveň je perfektně zorganizovaný.
Kurz neměl chybu prostě super moc mě překvapila kvalita kurzu i lektora. Chleba luxus dnes peču podruhé. MOC CHUTNÁ. A DAŘÍ SE.
Výborný kurz, který mi velice pomohl. Kdybych předem tušila, jak umí Lubomír předávat zkušenosti, s humorem a zapálením, nemusela jsem se trápit neúspěšnými pokusy a uměla bych upéct chleba o půl roku dříve.
Celý kurz byl velký zážitek. Vyzkoušet si vše okolo pečení chleba, sdílet to s ostatními lidmi a odnést si hotový pecen včetně vlastního kvásku, bylo parádní. Luboš byl se všemi velmi trpělivý a žádný dotaz pro něj nebyl hloupý. Kurz doporučuji i těm, kteří chleba nikdy nepekli a nepečovali o kvásek.
Kurz splnil 100% moje očekávání. Není co vytknout, naopak bezvadně připravený. Teď už to záleží jen na mně :o))).
Kurz měl jasnou strukturu. Velmi příjemně mě překvapil oběd, který jsme si tématicky uvařili. A odcházet s teplým vlastnoručně upečeným a hlavně povedeným bochníčkem chleba - to je prostě bomba :-))
Skvělá prezentace a názorná ukázka. S manželkou jsme si to užili. Moc děkujeme.
Kurz se mi moc líbil, naučila jsem se za pár hodin to, co jsem nebyla schopná zvládnout za rok z knih a faceboku...
Kurz se mi moc líbil, i synovi (23 let), žádné zbytečné prostoje, čas sympaticky využitý. Milí účastníci. Pokud se mi ještě doma podaří upéct chleba, bude to skvělé.:-)
Super, vše perfektně zorganizované a připravené.
Ubral bych na recich jak uzasny to bude 😉s hladkou moukou upece kazdej
Reakce lektora: Nedílnou součástí kurzu je ukázat práci s lepkem a proto hladká mouka, tam je lepku dostatečné množství. A hlavně ten krásně nadýchaný bochníček je jednoduše nejlepší.
Poučný a přínosný.
Přínosný kurz s okamžitým účinkem na "studenty" :)
Kurz byl skvělý, po měsících neúspěšných pokusů o vlastní kváskový chleba se mi to díky Lubošovi konečně podařilo. Navíc jsme dostali spoustu receptů na využití kvasku a materiál na první chleba. Kurz byl plný rad, které na internetu nenajdete a naopak vyvrátil spoustu mýtů. Díky moc!
Kurz byl velice příjemný a to hlavně, že jsem si zkusili krok za krokem upéct chleba.
Kurz byl pro mě velmi přínosný a měl příjemnou atmosféru.
Kurz jsem dostala jako dárek pod stromeček ještě před covidovým obdobím a opravdu dlouhou dobu jsem ho nemohla absolvovat, takže jsem ráda, že se tak konečně stalo. :)
Na kurzu bych nejspíš nic neměnila. Odnesla jsem si spoustu nových informací a hlavně skvělý zážitek. Skoro rodinné prostředí, zábavný lektor i kolektiv učících se "pekařů" byl na tolik úžasný, že to snad lepší nemohlo být. Líbilo se mi také, že jsem si mohla zakoupit pomůcky na domácí přípravu chleba, které jsem si na kurzu vyzkoušela. Takže vím, že nekupuju zajíce v pytli a opravdu ty pomůcky využiju a vím jak. :)
Největší plus bylo kyselo o kterém jsem ani netušila, že bude a je to další recept pro využití kvásku.
Jako další plus hodnotím pokurzový e-mail se všema informacema, které a kurzu byly řečeny + další recepty. Člověk si vlastně nemusel dělat poznámky a mohl si užívat atmosféru kurzu. Super :)
Skvěle, vše dávalo naprostý smysl, začít úplně od začátku až do konce. Nic nebylo zbytečně ba naopak.
Kurz splnil moje očekávání na 200%. Nejenom že jsem zjistila, kde dělám chyby při zakládání kvásku a v samotném pečení, ale dozvěděla jsem se mnohem více, než jsem čekala. Získala jsem také mnoho dalších vyzkoušených receptů nejenom na chleba, ale také rohlíky a sladké pečivo. Luboš myslel při plánování tohoto kurzu opravdu na všechno já se těším, že už konečně bude moje pečení radost a ne starost, jestli to vyjde. Moc děkuju!
Kurz skvěle připravený, splnil mé očekávání.
Kurz byl nabitý informacemi, neustále se něco dělo, čas byl maximálně využitý. Výborné bylo, že jsme si na kurzu uvařili kyselo, odnesli jsme si svůj bochník chleba a že jsme s sebou dostali jak kvas, tak balíček s naváženými ingrediencemi, takže jsme si doma hned mohli upéct svůj chleba, bez nutnosti jít na nákup. Kurz byl téměř plně obsazen, bylo nás, tuším, 11 a to bych řekla, že bylo opravdu maximum.
Příjemný, klidný, co jsem chtěla, to jsem se dozvěděla.
Perfektní, splnil mé očekávání.
Načerpala jsem potřebné informace.
Dobrý - mnoho příkladů ve mně vybudilo zájem o pečení chleba. Vzhledem k tomu, že o tom všude na potkání mluvím, už je kolem mne pár dalších chlebových pokusů.
Pzn.: Pecen jsem uhájil vcelku až do pondělí - s vlastním rostbífem a remuládou to byla pro 20 hladových kolegů jednohubka a mám dodat další:-). Děkujíííí.
Kurz byl pro mne velmi přínosný, původní moje myšlenka byla, že péct chléb doma je velmi těžké a druhá myšlenka byla, že je hlavně potřeba hodně mouky na podsypávání. Luboš nám názorně ukázal, že péct chléb doma je vlastně zábava a není to nic extra těžkého a že moukou na podsypávání je třeba spíše šetřit. Děkuji za super kurz.
Pro mne byl kurz určitě přínosný, vzhledem k tomu, že doma se mi pečení moc nedařilo- nebýt kurzu, tak už bych to vzdala. Luboš nám vysvětlil, kde se obvykle stávají chyby. Dostali jsme kvásek a doma jsem do zkusila sama a musím říct, že jsem se pochválila, jak se to povedlo. :)
Pokud se mě někdo zeptá, kde jsem se to naučila, určitě kurz doporučím.
Někomu se může zdát, že je kurz dražší než ostatní kurzy na pečení chleba, ale stojí to za to. Na kurzu jsem byl přes 6 hodin, měl jsem super oběd a vlastní upečený chleba k tomu. Nikde jinde nedostane tolik praxe jako tady a kurz opravdu neměl chybu.
Kurzu nelituji. Po celou dobu jsem se vůbec nenudila. Vše jsem si vyzkoušela a upekla svůj první kvasový chleba. Doma moc chutnal a už mám zaděláno na další.
Skvělý, v jednoduchosti je krása a to rozhodně platilo
Kurz splnil vše, co jsem od něj očekávala.
Velmi ráda se zúčastním jeho pokračování, o kterém Lubomír hovořil.
kurz skvěle připravený, časově dobře rozvržený, zábavný a poučný
pro mě, která jsem s pečením neměla předchozí zkušenosti, to byl frčák:) chleba pečený společně se samozřejmě povedl, ovšem k mému obrovskému překvapení se - i přes pár kejklí v postupu - vydařil i můj první chleba pečený samostatně:) takže kdo už něco umí, jistě se zdokonalí, a kdo neumí nic - jako já - aspoň se odváží a pak už se uvidí:)
Dobře zpracované. Znalosti získané zde již používám.
Nečekaně vyvážená teorie a praxe. Neměla jsem žádná velká očekávání a vše mě příjemně překvapilo. Nejprve mi přišlo, že se skáče od tématu k tématu, ale nakonec to do sebe pěkně zapadlo a čekací chvíle byly vyplněné teorií nebo další praktickou ukázkou.
Kurz proběhl ve velmi příjemné, dá se řící i rodinné atmosféře.
kurz výborně připravený, ani chvilka nazmar super
Kurz se mi moc líbil. Naučila jsem se proč co funguje. Proč jsou některé rady k pečení chleba blbost a jak ho upéct v takřka jakýchkoliv domácích podmínkách.
Vše perfektně připraveno, informace byly servírovány velmi elegantně, a konečný výsledek byl parádní!
Ze začátku jsem byl překvapený, že těsto, které jsme si připravili budeme péct v remosce, ale nakonec jsem to bral jako velmi povedený krok! Všem se chleba vydařil a chutnal báječně!
Naprostá pecka. Já jako absolutní laik jsem odcházela z kurzu s pocitem, že toho vím o pečení chleba spoustu a s velkým elánem k novému životu už jen s vlastnoručně upečeným pečivem.
Do doby před kurzem jsem slyšela od lidí kolem spoustu informací jak upéci dobrý kvaskový chleba. Na kurzu jsem zjistila, že snad žádná dřívější rada nebyla správná. Cesta ke správnému pečení jsem se dozvěděla až zde. V základu je to jednoduchý postup, který když se udělá správně, funguje. Proto moc děkuji Lubošovi že nás na tuto správnou cestu dovedl.
Odpovídáš či reaguješ na tento komentář:
Dobrý den,začala jsem pect kvaskovy chleba a nějak se mi nedaří ,krásne nakynuty a po upeceni je z něho placka.Prochazim internet a narazila jsem na Vaše video,moc mne zaujalo,rada bych k vám na kurz,ale mám to daleko,jsem z Rožnova pod Radhoštěm .Nikde tady k nám asi neporadate žádný kurz ze?a třeba za úplatu mi poslat video? Dekuji Růčková
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědět@Vlasta Růčková Dobrý den paní Růžičková,
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědětmoc děkuji za dotaz a kurz je možné navštívit v Ostravě 13.10.2024, termín je již dostupný. Videa pomůžou, ale kurz je kurz. Na kurzu děláme celý postup. Vysvětlím, co a jak se má dělat a dohlídnu, aby jste vše dělala správně. A hlavně pochopíte celý proces přípravy. Po kurzu už v podstatě nejde udělat něco špatně, protože pracujete se získanou dovedností. Dle zkušeností z kurzu, většina účastníků, co se jim nedaří, předpokládají, že najdou jednu chybu a ta vše napraví. Omyl, těch chyb je víc a často slyším "Celé zle, teď už to chápu". A po kurzu pak chodí fotky bochníků, co vypadají krásně a chutnají úžasně.
Dobrý den, měla bych zájem o kurz pečení kváskového chleba v Brně. Mohli byste mi, prosím, sdělit volné termíny?
Zrušit odpovědět na tento komentář OdpovědětDěkuji a přeji pěkný den!
Alena Podhorská
@Alena Podhorská Dobrý den,
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědětaktuálně jsem přidal termín 21.4.2024 pro základní kurz a požádal jsem o zveřejnění pokročilého kurzu "Nadýchaný kváskový chléb s bublinami a uchem" v termínu 18.2.2024.
Budu se moc těšit.
Luboš.
Dobrý den,
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědětráda bych se přihlásila na kurz "Kváskový chléb poctivě a s láskou" v Ostravě. Máte už nějaký termín na rok 2024?
Děkuji za odpověď
Lenka Buchtová
@Lenka Buchtová Dobrý den,
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědětaktuálně máme termín 1.10.2023 a jsou tam volná místa. Samozřejmě ještě přípravíme další termíny po novém roce, stačí si dát kurz na seznam přání a přijde Vám automaticky upozornění, jakmile bude dostupný nový termín.
Budu se moc těšit.
Luboš.
Dobrý den, ráda bych se účastnila kurzu "Kváskový chléb poctivě a s láskou" v Praze, bude vypsán další termín?
Zrušit odpovědět na tento komentář OdpovědětPředem děkuji za odpověď.
Přeji hezký den
Helena Květová
@Helena Květová Dobrý den,
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpověděturčitě ještě jeden termín do prazdnin v Praze připravíme. Poprosím, přidejte si kurz na seznam přání, jakmile bude nový termín, přijde Vám emailem upozornění a můžete se přihlásit.
Hezký den
Dobrý den, koukám, že chleba se na kurzu peče v remoskách, tu doma nemám, je to pak lehko opakovatelné i v troubě? Zatím se mi děje to, že se mi chleba vždy po přendání těsta na plech rozjede, tak aby se mi to nedělo i po Vašem kurzu, protože to nebudu umět v troubě. Děkuji za odpověď. Pavlína
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědět@Pavlína Kindlová Dobrý den Pavlíno,
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědětmoc děkuji za dotaz. Pečeme opravdu v remoskách, ale vysvětlíme si vše pro pečení v troubě, nebo domácí pekárně. Váš problém s roztečením těsta je potřeba řešit ještě před pečením, pokud je těsto správně zpracováno a nakynuto, tak je pak možné použít remosku, nebo troubu, výsledek bude stejný. A to je právě největší benefit mého kurzu, projdeme si celý postup, vše si zkoušíte na vlastním bochníku s podrobným vysvětlením každé fáze. Budu se těšit ba setkání na kurzu.
Dobrý den,
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpověděttak bohužel ten březnový termín je velmi špatný, to jsou v Brně jarní prázdniny...
A na ten pokročilý kurz jsem pochopila, že už bychom měli mít s pečením nějaké zkušenosti. Nebo je to jedno, který kurz zvolíme jako první?
Děkuji moc za odpověď,
Marta
@Marta Drozdková Dobrý den,
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědětpřidal jsem další termín v dubnu, snad bude vyhovující, 23.4.2023.
Budu se těšit.
Luboš
@Lubomir Kobeda Tak bohužel 12.3. Je stejně špatný termín, protože to jarní prázdniny začínají...:-). Omlouvám se za další komentář...
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědět@Marta Drozdková Dobrý den,
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědětmoc děkuji za upozornění na jarní prazdniny, posunul jsem termín na 12.3. Pokud nemáte zkušenosti, tak opravdu doporučuji nejdřív základná kurz.
Luboš
Dobrý den,
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědětchtěla bych kurz koupit pro 2 osoby, ale v Brně není vypsán žádný volný termín. 15.1. je již obsazeno...
Co s tím? :-)
Děkuji moc za zprávu,
Marta Drozdková
@Marta Drozdková Dobrý den,
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědětděkuji za dotaz a za zájem o kurz.
Jsou dvě možnosti jak se zůčastnit kurzu pečení chleba. Pokročilejší kurz 12.2.2023 v Brně https://www.naucmese.cz/kurz/nadychany-kvaskovy-chleb-s-bublinami-a-uchem#termin-12-02-2023, nebo nově přidaný termín pro záklaní kurz 19.3.2023https://www.naucmese.cz/kurz/kvaskovy-chleb-poctive-a-s-laskou#termin-19-03-2023.
Budu se tešit na setkání.
Luboš
Dobry den, je mozne se peihlasit jako nahradnik na kurz ktery se kona 31.7. v Brne? Mam velky zajem se kurzu zucastnit.
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědět@Pavla Tůmová Dobrý den, zvedl jsem kapacitu, takze se muzete okamzite prihlasit na kurz. Budu se moc tesit.
Zrušit odpovědět na tento komentář OdpovědětLubos
Dobrý den,
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědětbude prosím otevřen kurz pečení chleba tuto neděli v Praze? Měla bych zájem se přidat.
Děkuji za zprávu
Prajsová
@Petra Dobry den, kurz urcite bude, bohuzel mame plnou kapacitu kurzu. Jedina moznost, kdyz se nekdo z prihlasenych nebude moci zucastnit.
Zrušit odpovědět na tento komentář OdpovědětRád bych věnoval kurz jako dárek, co nejdříve po ukončení koronavirových omezení.
Zrušit odpovědět na tento komentář OdpovědětDík.
Baláž
@Karol Baláž Dobrý den,
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědětjá ještě doplním Lubošovu odpověď - když kliknete na "Koupit jako dárek", můžete pak z nabídky termínů vybrat možnost "Obdarovaný si vybere jeden z budoucích termínů sám".
Takže až se budou moci živé kurzy zase pořádat, obdarovaný si bude moci vybrat termín, který mu bude vyhovovat, na něj se přihlásit a "zaplatit" poukazem, který mu darujete.
Hezký den,
za Naučmese.cz
Maru Adamcová
@Karol Baláž Dobrý den, klidně zvolte nejbližší termín, pokud budou omezení trvat, tak přihlášku přesuneme na další termín. Pevně věřím, že kurz bude možné již brzy znovu uskutečnit. Lektor Luboš
Zrušit odpovědět na tento komentář OdpovědětJe možnost se přihlásit na kurz ještě tuto neděli 28.6.
Zrušit odpovědět na tento komentář OdpovědětNenašla jsem telefon pro aktuální dotaz.
Kolibová
@helena Kolibová Dobrý den Heleno,
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědětano na kurz se můžete stále přihlásit, jenom je potřeba kurz uhradit kartou. Důvod je jednoduchý, termín kurzu je teď v neděli a musíme mít přijatou platbu za kurz.
Luboš
Dobrý den, chtěla bych "koupit" kurz pro svého syna jako dárek k narozeninám. Ale v Praze. Bylo by to možné? Na termínu v podstatě nezáleží, stačil by poukaz, který bych synovi předala a on už by se s Vámi na termínu domluvil.
Zrušit odpovědět na tento komentář OdpovědětDíky předem za odpověď.
Alexandra
@Alexandra Dobrý den,
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědětděkuji za dotaz, kurz v Praze bude, místo konání kurzu máme zabezpečeno. Teď jenom čekáme, až se uklidní situace s Korona virem a budeme moci udělat kurz bez roušek.
Poukaz jednodše zakoupíte zde https://www.naucmese.cz/darkove-poukazy/1500
Přidejte si můj kurz na seznam přání a emailem dáme vědět, jakmile bude nový termín.
Poukaz se pak jednoduše použije jako přihláška na kurz.
A máte krásný dárek pro svého syna a já se budu těšit až ho naučím péct chleba
Lubomír Kobéda
Dobrý den,
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědětbude ještě v Brně kurs pečení chleba z kvasu?
Děkuji.
Jana
@Jana Wičarová Dobrý den, moc děkuji za zájem o kurz, nové termíny určitě budou. Po Novém roce dohodnu a přidám nové termíny pro Brno. Stačí si přidat kurz do seznamu přání a na váš email přijde upozornění, jakmile bude nový termín dostupný. Budu se moc těšit. Luboš
Zrušit odpovědět na tento komentář OdpovědětProsím jak dlouho trvá kurz pečení chleba? Děkuji
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědět@Lenka Košařová Kurz trvá 7 hodin, Chleba je hotov za cca. 6 hodin, poslední hodina je určena diskuzi a užívání si radosti s právě upečeného chleba.Čas uběhne velmi rychle, vše je naplánováno tak, aby kurz hezky plynul, střídání praktické a teoretické části a samozrějmě velmi oblíbené části přípravy večeře.
Zrušit odpovědět na tento komentář OdpovědětDobrý den, na kurzu se dozvíte úplně vše o kvásku a na tomto základě pak nebude těžké upéct ani celožitný bochník. Určitě si popíšeme a vysvětlíme odlišnosti chleba celožitného.
Zrušit odpovědět na tento komentář OdpovědětDobrý den,
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědětchtěla bych se zeptat, zda jsou dovednosti získané na kurzu aplikovatelné i na kváskový žitný chleba?
Děkuji za odpověď.
Ondrůjová