Panoramatické foto a Brenizerova metoda

7rjk3t7msi92nsa-mgl0033-small.jpeg

Antonín Mika

Abych to shrnul - miluji dobré jídlo, mám rád snooker, Japonsko, Guitar Hero, ping pong a svého nalezeného a zachráněného kocoura Chatona. A miluji Photoshop.A Více o lektorovi »

7rjk3t7msi92nsa-mgl0033-small.jpeg

Antonín Mika

Abych to shrnul - miluji dobré jídlo, mám rád snooker, Japonsko, Guitar Hero, ping pong a svého nalezeného a zachráněného kocoura Chatona. A miluji Photoshop.A Více o lektorovi »

65mt7fwl9ty-ilustracni-obrazek.jpg
Okolí zastávky Českomoravská, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Pravděpodobné víte, že panoramatická fotografie je několik vedle sebe vyfoceních snímků, které se potom sloučí dohromady a vytvoří jeden velký obrázek.

Brenizerova metoda je taková „nadstavba“ panoramy – fotograf udělá např. 30 snímků (nejen zleva doprava, ale zároveň i nahoru a dolů) a vytvoří tak pomyslnou tabulku např. 5x6 fotek, které se pomocí softwaru také spojí dohromady. Tuto metodu je vhodné použít buď pokud nemáte dostatečně široký objektiv, nebo pokud chcete docílit silného rozdílu v hloubce ostrosti objektu focení oproti pozadí. Další výhoda Brenizerovy metody je monstrózní rozlišení výsledné fotky.

Pro představu, jak výsledek Brenizerovy metody vypadá, můžete nakouknout třeba sem: Photo by David Grano-De-Oro

Jak kurz probíhá?

  1. Nejprve si řekneme něco o ideální výbavě pro panoramatickou fotografii a o tom, jak správně nastavit foťák.
  2. Vyrazíme spolu do terénu a pořídíme fotografie, které budeme slučovat do panoramy, a fotografie pro Brenizerovu metodu.
  3. Rozbalíme notebook, zapneme Photoshop a všechny fotky zpracujeme do výsledné panoramy.

Co s sebou?

  1. Fotoaparát – ideálně DSLR (digitální zrcadlovku) s nějakým univerzálním objektivem. Nezapomeňte také nabít baterii a mít ve foťáku kartu! Příběhy, kdy fotograf dorazí na místo a na displeji uvidí "vložte kartu", nebývají šťastné :)
  2. Notebook s nainstalovaným Photoshopem. Pokud Photoshop nevlastníte, zkušební plnohodnotnou sedmidenní verzi můžete stáhnout zde: http://www.adobe.com/cz/products/photoshop/free-trial-download.html
  3. Stativ – není nezbytně nutný
  4. Dálková spoušť – není nezbytně nutná
  5. Blok a tužka – také není nezbytně nutné, protože po skončení kurzu dostanete písemný souhrn toho, co spolu probereme.

Kde a kdy se potkáme?

  1. Focení v terénu i úprava na počítači proběhne v Praze v blízkosti zastávky Českomoravská.
  2. Ideální čas je zhruba hodina před západem slunce. Tzn. v závislosti na ročním období mezi 15:00 – 19:00. Také je třeba zohlednit předpověď počasí.

Po skončení kurzu dostanete na Váš email materiály toho, co během kurzu probereme, abyste si mohli tvorbu panoramy a Brenizerovu metodu kdykoliv oživit a měli všechno hezky pohromadě. Nemusíte se tedy na kurzu zdržovat s vlastními poznámkami.

Těším se :)

Víš, že Antonín vede také tyto kurzy?

Víš, že Antonín vede také tyto kurzy?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.