Šití: co nás maminky měly naučit
Michaela Velebná
Jmenuji se Michaela Velebná a šít mě učila na šlapacím stroji moje babička, její maminka byla vyhlašená švadlena a sjížděly se k ní dámy z širokého okolí. Na Více o lektorovi »
Kurz teď nemá vypsaný termín
Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.
Kurz již navštívilo 12 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣
Kurz šití Co nás maminky měly naučit je určen pro všechny, kteří mají rádi kreativní činost:
Šití není jen práce, ale také zábava, u které si krásně Vaše mysl odpočine od starostí běžného dne. Je to takové mindfullnes a když se přestanete plně soustředit, on Vám to ten špendlík vysvětlí. :-)
Kromě šicích strojů pro každou účastnici Vás čeká také dobrá kávička nebo čaj, mnoho pěkných střihů a postupů, jak si ušít něco praktického nebo něco pro radost.
Kurzy jsou vypsané většinou po jedné lekci, ale některá témata jsou vhodná pro více lekcí za sebou. V případě zájmu o témata složitější než je ušití polštářku je dobré si objednat více lekcí najednou.
Začátečníci:
dozví se:
- jaký je rozdíl mezi mechanickým a elektronickým šicím strojem,
- jaké druhy jehel je možné použít pro šití a jak je správně vybrat,
- jaké jsou druhy nití a jak se používají,
- jaké ruční stehy, které se běžně při šití používají,
- jaké jsou základní tkaniny podle způsobu výroby a složení,
naučí se:
- základní ruční stehy,
- švy, které se nejběžněji používají, ale také parádičky,
- všití zipu a vyšití knoflíkových dírek,
- jednoduchý oboustranný výrobek s kapsami jen tak našitými, nebo schovanými v podšívce,
- zrkátit kalhoty, vyměnit zip a mnoho dalšího.....
Mírně pokročilé si mohou ušít složitější výrobky ať už pro domácnost nebo pro sebe:
- záclony s řasící páskou,
- povlečení,
- zavinovačku do autosedačky,
- sukýnku,
- tepláčky pro děti,
Středně pokročilé si mohou ušít:
- softshell kalhoty nebo kombinezu pro děti,
- softshell kalhoty pro sebe
Šití na overlocku:
- jedná se o jednu 180 minutovou lekci, kde se naučíte nejen navlékat overlock, ale ušijeme si také vzorník základního použití overlockových stehů a ještě něco navíc.
Střihy:
- naučíme se jak vzít míry a najít v tabulce správnou velikost,
- jak vytáhnout střih z Burdy,
- nebo vytvořit střih na míru
Šití není jenom práce, je to také zábava a relaxace, pojďme si tedy tento čas užít a uvařím Vám k šití i dobrou kávičku nebo čaj. Těším se na Vás a Vaše báječné nápady, které spolu proměníme ve skutečnost.
Super :)
Kurz je dobrý, naučila jsem se mnoho nového. Trochu problematické bylo, že na kurzu bylo více lidí, ale každý pracoval na něčem jiném, každý tedy potřeboval jiné pokyny, zvlášť vysvětlit co má dělat, jak má postupovat. Často tedy bylo nutné čekat, než lektorka dořeší nějaký problém s jiným člověkem a bude se moci zase na chvíli věnovat mně a vysvětlit, jak pokračovat. Byla jsem zklamaná že jsem polštářek nestihla ušít (což bylo zapříčiněno také tím, ze jsem na polštářek chtěla kapsičku na zip, která je pro úplného začátečníka dost složitá a téměř celou lekci jsem nakonec šila jen ten zip). Příště bych se tedy raději než jednotlivou lekci zapsala se na soubor 5 lekcí, které paní Velebná také organizuje, lekce na sebe navazují, začíná se od základů ke složitějším věcem.
Kurz považuji za užitečný, sešly jsme se tam samé úplně začátečnice, které ani neuměly navléct nit do stroje. Odcházely jsme poučené o šicích strojích a vyhodách i nevýhodách různých typů, zvládly jsme základní obsluhu strojů, naučily se používat základní stehy i několik triků. Dle mého názoru pro úplné začátečnice jeden tříhodinový kurz určitě nestačí, ale poskytne úplným začátečnicím chuť k šití a motivuje k přihlášce do dalších kurzů.
Odpovídáš či reaguješ na tento komentář:
Já se chtěla zeptat jestli je potřeba mít n začátek i vlastní šicí stroj, nebo máte k dispozici stroje vy. Děkuji za odpověď.
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědět@Jana Dobrý den Jano,
Zrušit odpovědět na tento komentář Odpovědětděkuji Vám za dotaz. Stroje mám k dispozici k zapůjčení. Většinou jsou to mechanické stroje Brother nebo Jenome a Pfaff. Dále také používáme overlock Brother. Některé účastnice preferují naučit se šít na vlastním stroji, jiné šijí na strojích z kurzů.
S pozdravem a přáním pěkného dne
Michaela