Online kurz pěstování konopí

2x8fnkzy0smzppt-foto-rgb-small.jpeg

Josef Krejčík

Jmenuji se Josef Krejčík a jako Mr. José publikuji knížky a články na téma pěstování konopí už od roku 2010. Moje knihy byly přeloženy do šesti jazyků a koupilo Více o lektorovi »

97nxiafqfmrc5mv-naucmese.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Upozornění: Zatímco pěstování konopí s obsahem THC do 1 % nepodléhá v malém rozsahu zásadním omezením, pěstování konopí s obsahem THC vyšším než 1 % bez licence od Ministerstva zdravotnictví ČR může být vyhodnoceno jako trestný čin. Před zahájením kurzu musí účastník vyplnit online přihlášku, ve které mimo jiné potvrdí znalost Zákona o návykových látkách č. 167/1998. Po vyplnění přihlášky dostanete e-mailem fakturu. Přihláška nabude platnosti ve chvíli zaplacení kurzovného.

Průběh kurzu:

V šestnácti lekcích se dozvíte vše, co potřebujete vědět k tomu, abyste dosáhli úspěšné sklizně. Vše o hydroponickém pěstování i pěstování v zemině. Seznámíte se s různými pěstebními systémy, osvětlením, vzduchotechnikou a dalším vybavením.

Druhé kolo online kurzu začne 5. ledna 2024 ve 20:30 a bude probíhat prostřednictvím aplikace Zoom. Každá lekce trvá 60-90 minut a skládá se z živé online přednášky doplněné o obrázky a videa. V průběhu lekce bude prostor na vaše dotazy. Všichni účastníci kurzu dostanou potřebné studijní materiály.

Kurz bude ukončen písemným online testem. Kdo ho zvládne, dostane i diplom za úspěšné složení kurzu.

Každý účastník kurzu získá zdarma dárečky v hodnotě zhruba 1000 korun a půjde do slosování o kompletní pěstební box i s vybavením. Tuto výhru vylosujeme jednou ročně ze všech účastníků kurzu za posledních 12 měsíců.

Seznam lekcí:

  1. Úvodní lekce – základní informace o konopí, kanabinoidech, terpenech jejich účincích a využití konopí. Výhody a nevýhody pěstování pod umělým osvětlením a pěstování pod sluncem.
  2. Trocha biologie – jak rostliny fungují a co potřebují k tomu, aby prosperovaly. Podrobnější popis elementů nezbytných pro fotosyntézu a jejich vzájemných působeních.
  3. Osvětlení – probereme různá světelná spektra, rozdílné světelné zdroje. Dozvíte se o jejich skutečných výhodách a nevýhodách, minulosti, současnosti a pravděpodobné budoucnosti. Zaměříme se i na UV záření, Far-red spektrum, a rozšířené PAR spektrum. Řeč bude i o doporučené intenzitě. Tato lekce bude skutečně výživná.
  4. Zavlažování – různá pěstební média, rozdílné postupy zavlažování. Hydroponické pěstování, pasivní systémy i ruční zavlažování. Jaké hnojit v různých zavlažovacích systémech a proč. Hodně informací z praktických situací.
  5. Kontrola klimatických podmínek – při pěstování pod umělým osvětlením je přesná kontrola klimatických podmínek mimořádně náročná. Často je problém nejen v samotném vybavení, ale správném řídícím systému. Dozvíte se jak přistupovat ke vzduchotechnice v malé, střední i velké pěstírně.
  6. Výživa rostlin – organická, minerální i organo-minerální hnojiva, tekutá, sypká i pevná hnojiva – kdy, proč a jak zvolit tu správnou výživu pro konkrétní pěstební situaci. Bez správné výživy totiž rostliny neporostou tak, jak byste chtěli.
  7. Sestavení pěstebního prostoru – návrhy pro minimalistickou pěstírnu špičkové komerční prostory. Jak udělat správná rozhodnutí a neinvestovat tam, kde to nedává smysl. Sedmička je šťastné číslo a tahle lekce může ke štěstí v pěstování rozhodně pomoci.
  8. Řízení morfologie rostlin aneb 10 způsobů, jak přimět rostliny, aby rostly tak jak chcete vy.
  9. Výběr správné odrůdy – je jich strašně moc, a proto je tohle téma dobré probrat samostatně.
  10. Semínka versus sazeničky – zatímco v komerčních provozech a u producentů léčebného konopí jsou sazeničky nejčastějším výchozím materiálem, u domácích pěstitelů je hodně příznivců pěstování ze semínek. Výhody, nevýhody, způsob získávaní semen či sazenic, feminizace, fotoperiodicky neutrální odrůdy, klíčení semen a péče o klony. To vše a mnohem více v desáté lekci tohoto kurzu.
  11. Vegetativní fáze, první část – dostáváme se k tomu, co vás skutečně čeká během pěstování. Dozvíte se, co je nejlepší udělat, a také co nepříjemného vás může potkat. Protože štěstí přeje připraveným.
  12. Vegetativní fáze, druhá část – příprava rostlin na indukci kvetení, praktická ukázka některých technik zaměřených na lepší využití pěstebního prostoru. Kdy indukovat kvetení a jak postupovat v případě fotoperiodicky neutrálních (automatických) odrůd.
  13. Generativní fáze, první část – fáze kvetení vyžaduje markantní změny v řízení klimatu. S jejím začátkem mohou přijít i nové problémy. Jak se na ně připravit a jak je případně řešit probereme v této lekci. Taky se dozvíte o přidávání CO2, intenzitě osvětlení a různých květových hnojivech.
  14. Generativní fáze, druhá část – teď se rozhoduje o tom, jestli bude úroda dobrá, nebo ne. Může přijít řada problémů, které je obtížné v této fázi vyřešit. Naučíte se jim předcházet a nezapomínat i na ty nejmenší detaily. Probereme i různé způsoby, jak ovlivnit finální vzhled rostlin a správně načasovat sklizeň
  15. Sklizeň a sušení – pěstování je určitě polovina úspěchu. Sklízení je ale poměrně náročná činnost a při špatném sušení může vaše úroda hodně klesnout na kvalitě i na kvantitě. To ale nechcete ani vy a ni já, takže se na všechno připravíme.
  16. Skladování konopí – sušením cesta zdaleka nekončí. Nyní je třeba ještě konopí trošku zušlechtit a správně ho uskladnit, aby si zachovalo co nejvíce ze svých dobrých vlastností. V poslední lekci si také celý kurz lehce shrneme a můžeme se vrátit k nějakému zajímavému tématu. Časem šetřit v poslední lekci nebudu.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.