On-line kurz IT bezpečnosti

1ost7hfiyteffvm-99a7cb3a-ebd0-4f75-b878-eb1c4c40c9d8.jpeg

Pavel "Spajk" Matějíček

Školím, přednáším a propaguji počítačovou bezpečnost. Je to mou prací i koníčkem, oblasti cyber security se věnuji již řadu let, posledních 8 let je tomu ve Více o lektorovi »

1ost7hfiyteffvm-99a7cb3a-ebd0-4f75-b878-eb1c4c40c9d8.jpeg

Pavel "Spajk" Matějíček

Školím, přednáším a propaguji počítačovou bezpečnost. Je to mou prací i koníčkem, oblasti cyber security se věnuji již řadu let, posledních 8 let je tomu ve Více o lektorovi »

2bmldpl6totnd1x-894uwet7l1aldjc-download-1.jpg

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Kurz již navštívilo 12 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Poznámka k termínu

Webinář probíhá přes MS Teams, není třeba nic instalovat, stačí Vám webový prohlížeč.

Upozornění: Vzhledem k situaci kolem COVID-19 probíhá kurz on-line formou.

Tento kurz by měl absolvovat každý uživatel počítače, mobilu či tabletu. Lidskou formou Vás zasvětím do základů IT bezpečnosti, seznámím Vás s riziky a samozřejmě poradím, jak se jim vyhnout. Probereme si hackerské techniky tak, abyste viděli, jak je jednoduché je použít i jak se jim bránit. 

Kurz je rozdělen do několika oblastí, podle problémů, se kterými se běžná česká domácnost i firma setkává. Prostor bude samozřejmě i pro Vaše dotazy, takže pokud Vás zajímá něco, co v osnově nevidíte, neváhejte se zeptat.

 

🎣 Podvodné praktiky 🎣

V této části se naučíme rozeznat podvodné weby, falešné kampaně na výhodné zboží a e-maily, které mají za cíl z Vás vylákat informace, nebo nějakou tu korunu.

Proto si popíšeme, co je to sociální inženýrství a naučíme se mu bránit. Protože velká část těchto podvodů vede k nějaké platbě, řekneme si, jak poznat podvodný e-shop a jak bezpečně na internetu platit.

Pár rad na toto téma zmiňuji třeba v reportáži na videu:

 

🔐 Hesla a zabezpečení účtů 🔐

Vytvářet rozumná hesla a používat správce hesel není žádná věda, ale bohužel stále se najde mnoho lidí, která má hesla velmi slabá a používá jedno heslo pro přihlášení k více službám. Proč to nedělat a jak se z toho nezbláznit, to bude obsahem této kapitoly.

Aby útočníci neměli naše hesla a data naservírované v internetu jako na stříbrném podnose, je potřeba je šifrovat. Šifrování je běžnou součástí komunikace, například když se přihlašujete do banky. Je ale dobré šifrovat i důležitá data v počítači, nebo celý disk u notebooku, pro případ že by Vám jej někdo ukradl. A hesly to nekončí, pro důležité služby, jako třeba zmiňované bankovnictví, nebo e-mail, by se měla použít další autentifikační metoda. Zní to složitě? Nebojte, může jít o obyčejnou SMS na mobil, která doplní ověřovací metodu a místo Vás se tak nepřihlásí někdo jiný.

 

🕵️‍♂️ Ochrana soukromí 🕵️‍♂️

Popovídáme si o tom, jak používat sociální sítě obezřetně, které fotky není vhodné sdílet veřejně a proč, řekneme si i něco o ochraně soukromí našich dětí a nejbližších. Informace, které o sobě (ne)vědomky sdělujete, mají velkou váhu a já Vám ukážu, jak se proti Vám dají zneužít. Řekneme si i něco o tom, jak dbát na své soukromí a identitu, případně jak vymazat nebo spravovat svou digitální stopu.

 

🛡️ Bezpečnostní programy 🛡️

V poslední části si řekneme něco o tom, co dokáže malware, proč používat a co zvládne antivirový program a na co už je krátký, a také jak a chránit svá mobilní zařízení.

 

Doprovodné fotky

  • 8szg34vmvvivfyk-crop.jpg
  • 53596rzelptki65-kinosal.pngjpg
  • 2j0578peuhm1lro-img-7329.jpg

On-line kurz IT bezpečnosti

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.